• Farma

    Hydroponie, rybí sádky, farmářská prodejna, sušárna ovoce, moštárna, sklady

Vybudování vlastní farmy

Čistá voda, obnovitelná energie a ideální podmínky

Ambiciózní záměr vybudovat farmu produkující suroviny pro “vlastní” potřebu vychází z historických záznamů o životě v továrně, kde se běžně pěstovalo ovoce a zelenina, a ze současných ideálních podmínek, kdy máme nevyužité prostory, čistou vodu i dostatek elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Hydroponická farma

Pestrost, diverzita a budoucnost

Hydroponie je často nazývána zemědělstvím budoucnosti. V našem případě se ale zaměříme na maximální pestrost a diverzitu pěstovaných surovin, které hodláme zpracovávat v rámci vlastních gastro provozů a restaurací.

Přebytky budou nabízeny ve farmářské prodejně a na našem e-shopu.

Sádky na pstruhy

Nejčerstvější ryby jaké můžete mít

Doplňkovou činnost k hydroponii budou tvořit průtočné pstruhové sádky, jejichž produkci chceme primárně zpracovávat ve vlastních restauracích a provozech. 

Prodejna regionálních výrobků

Produkty z údolí Svratky si zaslouží důstojné prodejní místo v rámci Farmy.

Najdete zde v brzké době zeleninu a bylinky z hydroponického provozu, pstruhy z našich sádek, marmelády z místního ovoce, delikatesy připravené šéfkuchařem z Forest Resortu, med a další produkty, které vykupujeme z regionu.

Nejoblíbenější kategorie

Skladové prostory

Skladové prostory

Obrovským benefitem vírské továrny je celoročně velmi chladná voda vytékající ze 40-ti metrové hloubky zdejší přehrady. Studená voda nám slouží jako hlavní chladící médium pro velké sklady potravin a nápojů.
Sušárna ovoce a moštárna

Sušárna ovoce a moštárna

Součástí projektu Farma jsou i malé provozy na zpracování lokálního ovoce a hub.
Nahoru