• Továrna

    Hostel, bar, bistro, zázemí pro konference, meetingy a akce, půjčovna Adrex Base Camp, office, prádelna

Hlavní budova Továrny

Prostor, který si zamilujete

Hlavní budova areálu stojící nejblíže u řeky je nejpůvodnější částí Továrny. Do současné velkosti byla přistavována postupně. Díky tomu nabízí velmi členitou dispozici, kterou si jistě zamilujete, stejně jako my. I po zbourání havarijních objektů zde najdete zajímavé prostory a zákoutí.

Srdcem Továrny je malá vodní elektrárna, kterou pohání náhon proudící pod budovou. Díky náhonu zde v létě panuje příjemné klima.

Konferenční prostory

Unikátní a atraktivní místo pro pořádání událostí

Díky rozlehlosti celého areálu jsme schopni nabízet kapacitně velké a architektonicky atraktivní konferenční prostory pro organizaci firemních akcí, školení nebo společenských událostí.

Právě takové zázemí široko daleko dlouhodobě schází.

Hostel Továrna

Kvalitní a dostupné ubytování pro sportovce, turisty i firemní akce

Dlouhodobým problémem, a to celého kraje Vysočina, je nedostatek ubytovacích kapacit pro turisty a víkendové návštěvníky regionu. I proto je součástí našeho záměru vybudování hostelu s kapacitou 36 lůžek, kterou bychom v budoucnu rozšiřovali dle zájmu až na finálních 60 lůžek.

Cílem je vytvoření kvalitního, ale cenově dostupného ubytování zejména pro sportovce a turisty, ale také pro firemní a společenské akce.

Jídelna a zahradní bistro

Špičková  kuchyně z čerstvých regionálních potravin

Významným benefitem nejen pro hostelové hosty bude jídelna s velmi jednoduchou nabídkou základních jídel, která bychom rádi nabídli i do místních provozoven, jako je škola a školka, případně dalším zájemcům v regionu.

Kuchyně bude podléhat dozoru našeho špičkového šéfkuchaře z hotelu Forest Resort, přičemž vařit budeme zejména z vlastních a čerstvých regionálních surovin. Během rušné letní sezóny bychom v rámci areálu rádi provozovali zahradní bistro s grilem, s nabídkou dobrého piva a specialit grilovaných na otevřeném ohni.

Tento koncept rychlého občerstvení by nám měl pomoci napojit a nasytit desítky turistů a cyklistů, jenž v letních měsících Vírem často jen projíždějí.

Outdoorový obchod,
půjčovna a testcentrum

Do areálu Továrny jsme přesunuli veškeré aktivity našeho dlouholetého projektu Adrex Base Camp.

Půjčovnu lezeckého a vodáckého vybavení provozujeme co nejblíže skla a vodáckého kanálu a stejně tak půjčovnu a servis kol u frekventované silnice k vírské přehradě a k trailům.

Turistické informační centrum

Turistické informační centrum

Díky zavedenému zázemí Adrex Base Campu a plánovanému provozu recepce hostelu v režimu 24/7 budeme od jara 2024 sloužit jako plnohodnotné "íčko". Nyní procházíme procesem certifikace T.I.C.
Infocentrum
Parkoviště pro veřejnost

Parkoviště pro veřejnost

Velkým a dlouhodobým problémem Víru je parkování, zejména během exponovaných letních měsíců. Součástí projektu obnovy areálu je i vznik parkoviště pro veřejnost s plánovanou kapacitou více než 70 vozů.
Ceník 2024
Nahoru