Nacházíte se zde: Úvod Novinky Jezdím na vodu!? Nabíjí mě Svratka

Jezdím na vodu!? Nabíjí mě Svratka

Elektromobilita má mnoho podob. Některé formy budí přinejmenším rozpaky. Existují však provozní režimy, situace a místa, kde se využití elektromobilu přímo nabízí. Jedním z nich je Údolí Svratky, projekt zaměřený na udržitelný turistický ruch. A proto nyní můžete potkávat ve Víru malý náklaďáček Truckster od firmy ECO CARS.
Jezdím na vodu!? Nabíjí mě Svratka

Díky vstřícnému přístupu lidí v ECO CARS máme k dispozici elektrické vozítko Truckster na jízdní test v našich provozech. Logistika zásobování restaurace Forest Resort ze skladů v Továrně má svá specifika. Malé a obratné vozítko, které je navíc tiché a bezemisní, je ideálním řešením pro transport na krátké vzdálenosti v rámci areálu a obce. Výkonný motor, sklápěcí korba a tažné zařízení přispějí i k dalšímu využití při správě Továrny.

Obrovským benefitem je vlastní zdroj čisté energie. Malou vodní elektrárnu roztáčí každý den a každou hodinu náhon přivedený z řeky Svratky. Nabíjení elektromobilů, ale i elektrokol, aku nářadí apod. tak dostává v Továrně nový rozměr, skutečně zelenou lokální energii. Přes noc vozítko odložíme do garáže, kde se z běžné zásuvky nabije na další pracovní den.

Už nyní je nám jasné, že po pár dnech provozního testování nebudeme chtít Truckstera dovozci vracet. Jen musíme vymyslet zdroj financování. Na tuto kategorii elektro "aut" se bohužel žádná dotace nevztahuje. Jezdit "na vodu" je každopádně v dlouhodobém horizontu ekonomicky zajímavé.

 

Tohle vozítko ve Víru určitě nepřehlédnete;)

#makamvtovarne #udolisvratky #tovarnavir

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (6.3 + 40.6) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru